It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

VISSZÉRBETEGSÉG – MIÉRT KEZELJÜK?

Nőként különösen zavaróak lehetnek a lábon megjelenő kacskaringós erek, de a velük járó fájdalom és nehézláb-érzés is ronthat a közérzetünkön. Azonban férfiként sem szabad legyinteni, mert bár ritkábban, de az erősebbik nemnél is kialakulhat. Ha most azt gondolja, hogy a visszeresség a korral járó természetes elváltozás, van egy rossz hírünk: kezelés és életmódváltás nélkül a visszérbetegség nemcsak az esztétikai képet rontja, hanem szövődmények kialakulásával is járhat.

A kor előrehaladtával érdemes figyelnünk vénáinkra, hiszen a visszérbetegség kialakulásának lehetősége és a panaszok súlyosbodása az életkorral nőhet. Ahogy idővel egyre több terhelés éri lábaink ereinek a falát, úgy növekedhet a betegség kialakulásának a valószínűsége. Hogy kinél mikor jelennek meg az előjelek, illetve mikor válnak egyértelművé a jellemző panaszok, az sok tényező függvénye. A családban jellemző visszérbetegség növelheti a kialakulásának kockázatát. Hajlamosító tényező lehet, ha munkánkból kifolyólag egész nap ülünk, vagy épp talpon vagyunk, ha mozgásszegény életmódot folytatunk, és több kiló súlyfelesleggel rendelkezünk.

Ami viszont minden esetben közös, hogy minél korábban állítjuk meg, minél eredményesebben lassítjuk ezt a lassan előrehaladó folyamatot, annál biztosabban sikerül idős korunkra is megőrizni lábaink keringésének egészségét.

KEZDETI PANASZOKTÓL A SZÖVŐDMÉNYEKIG

A visszérbetegség kezdeti állapotban még nem okoz a bőrön is látható tüneteket, de már ekkor is károsíthatja az érfalakat, mivel a keringési rendszer nem működik tökéletesen. Ez pedig elvezethet az előrehaladottabb állapotokhoz.

A visszérbetegség előrehaladásának hét fázisát különböztethetjük meg:

  • Panaszos láb látható, tapintható tünetek nélkül

  • Seprűvénák megjelenése

  • Tágult vénák megjelenése

  • Vizenyő

  • Jellegzetes bőrtünetek

  • Hegek

  • Fekély

art3img1size1110

Bár az első fázisok még ártalmatlannak tűnnek, és sokan nem is veszik komolyan, valójában már a korai panaszokkal is érdemes lehet foglalkozni.

Tünetmentesség

Bár a kezdeti állapotban nincsenek bőrön látható tünetek, a panaszok már ekkor is jelezheti a problémát. A lábszárfájdalom, a nehézláb-érzés (amely főleg esténként jelentkezik), az alsó végtatok feszülése, éjszakai lábszárgörcs mind-mind a betegségre utalhatnak.

Seprűvénák megjelenése

A talp és a bokák érzékennyé válnak, észlelhető apró visszér-tágulat jelentkezhet.

Tágult vénák megjelenése

A következő fázisban már megjelennek a tágult (varikózus) vénák, amelyek jól láthatóak. A lábfájdalom és nehézláb-érzése fokozódhat.

Vizenyő

A vizenyő, vagy más néven ödéma társul a tünetekhez, amely a láb bedagadásával, a feszülés és fájdalom fokozódásával járhat. A vizenyős láb keringése nem működik megfelelően.

Jellegzetes bőrtünetek

A bőr felszíne keménnyé válik, majd fokozatos barnás elszíneződés alakulhat ki. A barna foltok arra utalnak, hogy a szövetekben a vérfesték felhalmozódott az erekben jelen lévő megnövekedett nyomás miatt, ezért a vér a környező szövetekbe préselődik ki. Ebben a fázisban ekcémás tünetek is jelentkezhetnek az érintett végtag(ok)on, melyek viszketnek, továbbá hol nedvedző, hol száraz, berepedezett foltok válthatják egymást. Az ekcéma figyelmezető jel lehet a keringés rossz állapotára.
 

Hegek

A rossz keringésű végtag pirossá, enyhén meleg tapintatúvá és gyulladttá válhat. Ez a gyulladás világos színű hegekkel együtt jelenik meg a bőrön. A hegek a korábban kialakult és gyógyult fekélyes sebek eredményei is lehetnek.

Fekély

A nem gyógyuló lábszárfekély képezi az a legsúlyosabb stádiumot. Kialakulása során a bőr elhal, mivel a keringés nem megjelelő, oxigénhiány lép fel. Létrejöttét általában sérülés előzi meg, mely nem gyógyul.
A fenti tünetek fényében látható, hogy a visszérbetegség nem csupán esztétikai probléma. Ha már az első tüneteket megjelentek, érdemes időben foglalkozni vele.

VENODUO VISSZÉRGYÓGYSZER
NE CIPELJE A VISSZÉRFÁJDALMAT, VÉDJE VÉNÁIT NAPI 1 TABLETTA VENODUO-VAL!

A VenoDuo az alsó végtagok krónikus vénás betegségével összefüggő jelek, illetve tünetek kezelésére ajánlott, mint például fájdalom, nehézláb érzés, láb- és bokaduzzanat, éjszakai lábikragörcs.

A VenoDuo olyan hatóanyagokat tartalmaz, amelyek a visszerek (vénák) működésére hatnak és védik a vénákat; fokozzák a visszerek tónusát és a hajszálerek ellenállását.

venoDuo30

VenoDuo 1000mg
tabletta 30x

• 30 napra elegendő

venoDuo60

VenoDuo 1000mg
tabletta 60x

• 60 napra elegendő

sandoz logo nr1

Ez az oldal a Magyarországon élő olvasóknak nyújt hasznos információt.
 

Sandoz Hungária Kft. 1114 Budapest Bartók Béla út 43-47. Telefon : +36 1 430 2890
OVEN2082/01.23